Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2016/2017

23 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się miejsko-powiatowe podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół za rok szkolny 2016/2017. Podczas uroczystości podsumowano współzawodnictwo miejskie prowadzone przez Gminę Miasto Tomaszów Mazowiecki, międzygminne prowadzone przez Gminy oraz powiatowe prowadzone przez Powiatowy  Szkolny Związek Sportowy w Tomaszowie Mazowieckim. Koordynacją rozgrywek międzygminnych z ramienia Zarządu PSZS był Pan Rafał Strawiński.
W roku szkolnym 2016/2017 współzawodnictwo sportowe prowadzone było na trzech poziomach: Igrzysk Młodzieży Szkolnej dla szkół podstawowych, Gimnazjady dla szkół gimnazjalnych i Licealiady dla szkół Ponadgimnazjalnych. Współzawodnictwo odbywało się oddzielnie dla dziewcząt i chłopców.
W rywalizacji uczestniczyły 22 szkoły podstawowe, 20 szkół gimnazjalnych i 7 ponadgimnazjalnych, reprezentujące wszystkie gminy powiatu tomaszowskiego. Szkoły podstawowe i gimnazja rywalizowały w 13 dyscyplinach sportu, a szkoły ponadgimnazjalne w 10. W rozgrywkach udział wzięło ponad 5 tysięcy uczniów. Tylko na poziomie rozgrywek powiatowych było ich 3318, w tym 1631 dziewcząt i 1687 chłopców.
Podczas uroczystości nagradzane były szkoły, które zajęły trzy pierwsze miejsca w rywalizacji dziewcząt i chłopców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Szkoły ponadgimnazjalne, które zajęły kolejne miejsca we współzawodnictwie otrzymały nagrody za udział. Narodami jak co roku były puchary i dyplomy.
Miejskie współzawodnictwo sportowe podsumowane zostało również w punktacji łącznej. Wszystkie szkoły miejskie uczestniczące w nim  otrzymały pamiątkowe puchary oraz nagrody pieniężne ufundowane przez Prezydenta Miasta.
Nagrody zwycięzcą wręczali: Pani Zofia Szymańska Zastępca Prezydenta Miasta, Pani Barbara Robak Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Pan Krzysztof Kuchta Przewodniczący Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego oraz Pani Małgorzata Śmiechowicz – Dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim.
Uroczystość prowadził Pan Leszek Dąbrowski, który w swoim wystąpieniu mówił o znaczącej roli sportu szkolnego w procesie wychowania dzieci i młodzieży, o tradycjach sportu szkolnego na terenie miasta, o dokonaniach i poziomie rozgrywek prowadzonych na arenach sportowych miasta i powiatu, a także o wysokiej pozycji tomaszowskiego sportu szkolnego na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Podkreślił, że dzięki zaangażowaniu i wspaniałej pracy nauczycieli i uczniów   Powiat Tomaszowski na przestrzeni wielu lat zajmuje czołowe miejsca w wojewódzkim współzawodnictwie powiatów prowadzonym przez Łódzki Szkolny Związek Sportowy. M. in. w ostatniej edycji za rok szkolny 2016/2017 zajął drugie miejsce w klasyfikacji.
Prowadzący podziękował władzom powiatu i miasta za stwarzanie warunków dla popularyzacji sportu szkolnego, Dyrektorom szkół za udzielone wsparcie przy organizacji imprez sportowych, nauczycielom i uczniom uczestniczącym w zawodach za stwarzanie pięknych, pełnych emocji widowisk sportowych prowadzonych w  duchu fair play oraz członkom Zarządu Powiatowego SZS za ich społeczną pracę na rzecz rozwoju sportu szkolnego. Pogratulował również wszystkim nagrodzonym, życząc im kolejnych sukcesów w rywalizacji oraz satysfakcji i zadowolenia z podejmowanych działań.
Zwycięzcą za wysokie wyniki w rywalizacji sportowe pogratulowały również Pani Zofia Szymańska Zastępca Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego oraz Pani Barbara Robak Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego.
Podczas uroczystości miał miejsce jeszcze jeden miły akcent. Pani Mariola Przybylska Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 otrzymała przyznaną przez Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego w Warszawie odznakę  „Za zasługi dla sportu szkolnego w województwie łódzkim”.
Uroczystość uświetniły występy uczennic Zespołu Szkół w Ujeździe przygotowane przez Panią Sylwię Tomaczyk oraz uczennic Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim, zawodniczki Klubu Sportowego „Aster” zdobywczynie wielu medali na arenie ogólnopolskiej w tańcu sportowym przygotowane przez Panią Katarzynę Ogłuszkę.
Uroczystość podsumowania współzawodnictwa sportowego szkół przygotowali pracownicy Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim oraz Zarząd Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. Oprawę plastyczną wykonała Pani Mirosława Płacheta nauczyciel plastyki Szkoły Podstawowej Nr 14 w Tomaszowie Mazowiecki.
Organizatorzy składają szczególe podziękowania Dyrektorowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 Panu Dariuszowi Kwiatkowskiemu, pracownikom szkoły oraz społeczności uczniowskiej za pomoc w przeprowadzeniu imprezy.

Wyniki współzawodnictwa przedstawiają się następująco:

Międzygminne współzawodnictwo sportowe:
I m    -  SP w Rzeczycy