Podsumowanie VII Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego w Łodzi.

19 listopada 2018 roku w sali konferencyjnej Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi odbyło się uroczyste podsumowanie VII Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego w ramach programu "Kultura Bezpieczeństwa", w którym to programie nasza szkoła uczestniczy już od kilku lat.
W konkursie brało udział 88 prac uczniów z 31 szkół województwa łódzkiego. Jedną z wyróżnionych prac była praca Patrycji Racz z klasy 3 hotelarstwa. Patrycja wykonała pracę z branży elektrycznej "Elektryka prąd (nie)tyka", która zyskała uznanie komisji konkursowej OIP w Łodzi. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace zostały umieszczone w okolicznościowym kalendarzu ściennym na 2019rok. Patrycji serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w następnym roku.

Etap szkolny Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej już za nami

W  szkolnym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, który odbył się 13.11.2018 r., udział wzięło 26 uczniów z klasy trzeciej i 10 osób z klasy czwartej technikum hotelarstwa.
Głównym celem szkolnej Olimpiady było sprawdzenie wiadomości uczniów z zakresu wiedzy hotelarstwa oraz możliwość zakwalifikowania dwóch najlepszych uczniów do etapu okręgowego XI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej organizowanej przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy.
Konkurs został przeprowadzony w formie pisemnej. Uczniowie mieli do rozwiązania test jednokrotnego wyboru liczący 80 pytań.
Najwyższą liczbę punktów uzyskała uczennica klasy IV Natalia Hajdamiak.

O drugie miejsce w dogrywce walczyły trzy osoby: to:  Justyna Psut (uczennica klasy IV), Małgorzata Grochulska (uczennica klasy IV) oraz Patryk Fiszbak (uczeń klasy III). Uczniowie mieli do rozwiązania kolejny test liczący 80 pytań. Najwyższą liczbę punktów w dogrywce uzyskała Justyna Psut.
Naszą szkołę w etapie okręgowym Olimpiady, który odbędzie się w styczniu 2019 r. w Warszawie będą reprezentować uczennice klasy IV:

Natalia Hajdamiak
Justyna Psut

Życzymy  powodzenia
Organizatorzy etapu szkolnego,
Beata Chwalińska i Małgorzata Wuls

K1 K1

Przyznanie stypendiów w projekcie „Zawodowcy w Łódzkiem – stypendia dla najzdolniejszych”

Uczniów, którzy składali wnioski o przyznanie stypendium w projekcie „Zawodowcy w Łódzkiem – stypendia dla najzdolniejszych” prosimy o sprawdzenie czy stypendium zostało przyznane (listy rankingowe dostępne są na stronie https://zawodowcy.lodzkie.pl/aplikacja/listy-rankingowe/).

Wszystkim Stypendystom serdecznie gratulujemy i prosimy o regularne śledzenie strony internetowej projektu oraz sprawdzanie skrzynek mailowych.

100-lecie Odzyskania Niepodległości

niepodległa 300x70
godło

9 listopada odbyła się w naszej szkole wielka uroczystość poświęcona 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wśród gości nie zabrakło starosty tomaszowskiego p. Mirosława Kuklińskiego, przedstawicieli rady powiatu, koła seniorów, a także wojska. Po części oficjalnej, w której znalazło się oczywiście wspólne odśpiewanie hymnu, a także odczytanie uczniowskich życzeń dla Polski, rozpoczęła się część artystyczna. Trudna historia naszego kraju została opowiedziana w wierszach, prozie, filmach i piosenkach - przeszłość połączyła się z teraźniejszością, a wielkim kunsztem artystycznym wykazali się uczniowie klas 1h, 1It, 1Iw, dzielnie walcząc z tremą  oraz klasy 4Mtw. Było uroczyście i wzruszająco. Akcentem kończącym piątkowe świętowanie był biało-czerwony tort (inicjatywa p. Dariusza Gajkowskiego), który został podzielony między przewodniczących klas, pracowników szkoły i gości.
Nad przygotowaniem uroczystości czuwali: Katarzyna Elster, Marta Zieja i Dariusz Jachimowski, którzy z pewnością nie zrealizowaliby założeń scenariusza, gdyby nie ich uczniowie oraz pomoc obsługi radiowęzła - szczególnie niezawodnego Antka Jagielińskiego - a także pracowników szkoły: p. Barbary Kotyni i p. Jana Skrzyckiego.
Wielkie podziękowania dla klasy 4 Mtw, która pomimo niesamowitej ilości zadań, jakie wykonuje na co dzień, znalazła czas, aby swoim śpiewem podkreślić rangę uroczystości, a także dla Jakuba Szuflity, naszego akompaniatora.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczniom.
K. Elster, M. Zieja, D. Jachimowski

Zdjęcia: Patryk Śmiechowicz

phoca thumb l 009

12 listopada 2018 r. dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od pracy.

Apel z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

1. Apel odbędzie się w piątek, 9.11.2018 r., w auli szkolnej o godz. 11.00.

2. Wszystkich obowiązuje strój galowy.

3. W trakcie 4 godz. lekcyjnej o godz. 10.45 uczniowie wraz z nauczycielami zajmują wyznaczone miejsca:

- klasy wojskowe (4Mtw, 3Iw, 2Mtw, 1Iw) stoją na parkiecie,

- widownia: 1H, 1IT, 1E, 1Mt, 1Met, 3H, 4H,

- I piętro: 2IT, 2I, 2H, 2Met, 2E, 3E, 3Mt,

- II piętro: 3MEt, 4E, 4Ia, 4Ib, 4MEt

3. Uczniowie klas wojskowych o godz. 13.00 (6 godz. lekcyjna) wracają na aulę i zajmują miejsca na widowni.