Sprawozdanie z XVI Wojewódzkich Dni Młodego Elektryka

W dniu 31.05.2019 roku, podczas XVI Wojewódzkich Dni Młodego Elektryka, które odbyły się na Wydziale Elektrotechniki Elektroniki Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej, w konkursie teoretycznym, uczeń naszej szkoły: Kacper Wieteska (kl. III Mtw) zajął pierwsze miejsce.

W konkursie drużynowym reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Sergiusz Jurkevich kl. IV E

Dawid Kopczyk kl. III Mtw

Kacper Wieteska kl. III Mtw

zajęła dwa pierwsze miejsca, zarówno w konkursie teoretycznym, jak i praktycznym. Ponadto za uzyskane pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej szkoła otrzymała talon w wysokości 3000 zł. od sponsora imprezy, firmy FINDER producenta sterowników instalacji elektrycznych na zakup jej produktów.

Impreza odbywa się cyklicznie od 2003 roku i skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu elektrycznym z regionu łódzkiego. Studenckie Koło SEP zaprosiło „młodych elektryków” z 10 szkół naszego województwa.
Przyszli technicy - elektrycy, elektronicy i mechatronicy walczyli o tytuł najlepszych w województwie, rozwiązując test teoretyczny i wykonując zadanie praktyczne. W trakcie konferencji uczestnicy zostali zapoznani z aktualną działalnością Studenckiego Koła, jak również całego Oddziału Łódzkiego. Mieli również okazję zdobycia wiedzy na temat Politechniki Łódzkiej, a w szczególności Wydziału Elektrycznego i jego oferty dydaktycznej. Uczniowie zwiedzili laboratoria wydziału EEIA oraz uczestniczyli w wykładach z zakresu odnawialnych źródeł energii i sterowników produkowanych przez firmę Finder.

W konferencji wzięło udział 8 uczniów naszej szkoły:

    Bartosz Balcerak kl. III E

    Norbert Cinkowski kl. III E

    Jakub Dziubek kl. III E

    Sergiusz Jurkevich kl. IV E

    Marcel Karp kl. III E

    Dawid Kopczyk kl. III Mtw

    Kamil Tuz kl. III E

    Kacper Wieteska kl. III Mtw

W ramach tegorocznej edycji nasi uczniowie zwiedzili laboratoria:

                wibroakustyki

                programowania sterowników PLC i sterowania pojazdów lekkich

                robotyki

                źródeł odnawialnych i magazynowania energii

                wysokich napięć

W każdym z nich uczniowie uczestniczyli w prezentacji przedstawiającej aktualne prace badawcze oraz możliwości pomiarowe laboratoriów.

Grupą opiekował się Ryszard Skura.

 


Jeśli dokument nie otworzył się prawidłowo pobierz plik PDF

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Agnieszka Dziedzic

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl