Przysięga wojskowa kadetów „Mechanika”.


W dniu 17 sierpnia br. absolwenci klasy mundurowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjlanych  Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim, złożyli przysięgę wojskową. Złożona dzisiaj przysięga jest dowodem tego, że mamy już przed sobą żołnierzy Wojska Polskiego. Rozmawiałem z Waszymi dowódcami i wiem, że jesteście przygotowani do tego, aby stać na straży bezpieczeństwa naszej Ojczyzny - powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas uroczystej przysięgi elewów służby przygotowawczej - absolwentów klas mundurowych.
Uroczysta przysięga 150 elewów służby przygotowawczej - absolwentów szkół ponadpodstawowych, wśród których było 15 kadetów  tomaszowskiego „Mechanika”, odbyła się w Raszynie z udziałem szefa MON Mariusza Błaszczaka. Przysięga stanowi zwieńczenie kilkutygodniowego szkolenia podstawowego najmłodszych żołnierzy, którzy uczestniczyli w pierwszej edycji koordynowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej programu "Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe"
Podczas uroczystego apelu minister obrony narodowej wręczył wyróżniającym się w służbie elewom, wśród których był absolwent naszej szkoły Kacper Sikora, pamiątkowe ryngrafy.
 
Szkolenie absolwentów Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych potrwa do 28 sierpnia i zakończone zostanie egzaminem sprawdzającym. Po pomyślnym zakończeniu służby przygotowawczej absolwenci klas wojskowych staną się żołnierzami rezerwy i już we wrześniu będą mogli ubiegać się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej.
Zdjęcia: https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa; 25 bkpow.

001

002  003

004  005

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Agnieszka Dziedzic

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl