Na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 20 marca 2020 zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  wdraża z dniem 25 marca 2020 do realizacji:
Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, które pozwolą wszystkim nauczycielom na realizację podstawy programowej w poszczególnych oddziałach. Wszyscy uczniowie maja obowiązek uczestniczenia w tych zajęciach zgodnie z planem.

Projekt edukacyjny Ceramiki Paradyż

18 września 2019r. został podpisany list intencyjny, dzięki któremu firma Ceramika Paradyż sp. z o.o. objęła patronatem klasę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im Tadeusza Kościuszki o kierunku „Technik Mechatronik”.
W uroczystości podpisania listu uczestniczyli: Prezes Zarządu Ceramiki Paradyż sp. z o.o. Pan Adam Tępiński, Dyrektor Kadr i Płac Pani Justyna Wijata, Starosta Tomaszowski Pan Mariusz Węgrzynowski, Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego Pan Michał Czechowicz oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki Pan Dariusz Kwiatkowski.
Uczniów klasy 1 technik mechatronik po szkole podstawowej biorących udział w spotkaniu uroczyście przywitała Pani Dyrektor Justyna Wijata. Zapoznała wszystkich z przygotowanym planem dnia oraz wręczyła pakiety startowe każdemu z uczniów.
Firmę Ceramika Paradyż sp. z o.o.  zaprezentował w niezwykle interesujący sposób Pan Piotr Stępniak Specjalista ds. Szkoleń, dzięki temu uczniowie mieli możliwość poznania historii i rozwoju firmy.
Sam proces produkcyjny i park maszynowy zakładu produkcyjnego przedstawiali: Pan Krzysztof Gnyś Dyrektor ds. technicznych, oraz Pan Jacek Czapnik Technolog ds. Wdrożeń.
Po Salonie Firmowym Ceramiki Paradyż sp. z o.o. oprowadzali grupę Pan Daniel Gorzeń Kierownik Sprzedaży Detalicznej i Pani Ewelina Goździk Projektant Wnętrz, którzy zaprezentowali proces powstawania projektów aranżacji wnętrz.
Za omówienie procesu logistycznego i zapoznanie z parkiem maszynowym magazynu wysokiego składowania odpowiedzialni byli: Pan Piotr Wołynkiewicz Dyrektor Logistyki oraz Pan Michał Broniarek Mistrz Sekcji Magazynu Wyrobów Gotowych. Uczniowie mogli z bliska zobaczyć zautomatyzowane maszyny, za których poprawne działanie są odpowiedzialni Automatycy Magazynu pracujący w magazynie.
Na zakończenie wizyty Pani Dyrektor Justyna Wijata miłymi słowami podsumowującymi cel naszej wycieczki pożegnała całą grupę.
W wycieczce uczestniczyli również: Pani wicedyrektor ZSP nr 1 im. Tadeusza Kościuszki Jolanta Nikodemska, wychowawca klasy 1 technik mechatronik po szkole podstawowej Pani Iwona Opałka, nauczyciel przedmiotów zawodowych Pan Hubert Gąćkowski oraz Pani kierownik szkolenia praktycznego Sylwia Błoch.
Pięcioletni program edukacyjny Ceramiki Paradyż sp. z o.o. został utworzony w ścisłej współpracy z władzami szkoły. Jego celem jest pomoc uczniom z województwa łódzkiego w zdobyciu atrakcyjnego zatrudnienia.
W programie klas o kierunku „Technik Mechatronik” przewidziano szereg zajęć, warsztatów i szkoleń, które pozwolą młodym ludziom poznać tajniki zawodu. Wśród takich praktycznych inicjatyw można wymienić m.in. warsztaty z obsługi maszyn i urządzeń ceramicznych, czytania rysunków technicznych, programów Word, Excel oraz zastosowania narzędzi Lean Manufacturing. Zapewniony zostanie także dostęp do szkoleń e-learningowych z zakresu komunikacji i współpracy.
Twórcy programu zaplanowali m.in. krajoznawczą wycieczkę integracyjną oraz turniej bowlingowy na torze w Tomaszowie Mazowieckim. Zwieńczeniem każdego roku nauki będą nagrody dla najlepszych uczniów.
Dzięki patronatowi Ceramiki Paradyż sp. z o.o. uczniowie ZSP nr 1 w Tomaszowie Maz. będą mogli poznać najnowocześniejsze w skali światowej technologie produkcyjne, co już na samym początku drogi zawodowej będą mieć unikalne połączenie wiedzy i doświadczenia, które zapewni im większy komfort pracy.
Ceramika Paradyż sp. z o.o. koordynująca program szkół patronackich zyskuje przyszłych potencjalnych pracowników z wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami, które przydadzą im się na stanowiskach pracy.
Ceramika Paradyż sp. z o.o., firma o globalnym zasięgu, dba w ten sposób o rozwój i przyszłość lokalnych społeczności.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim jest szkołą otwartą na potrzeby rynku pracy i stara się wyposażyć uczniów szkoły w jak najszerszym zakresie w możliwości do pozyskiwania wiedzy, poszerzania kompetencji i zdobywania doświadczeń zawodowych. Wejście we współpracę z firmą Ceramika Paradyż sp. z o.o. jest tego dobrym przykładem.

logo zpodpisemUE 0609

25brygada