Na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 20 marca 2020 zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  wdraża z dniem 25 marca 2020 do realizacji:
Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, które pozwolą wszystkim nauczycielom na realizację podstawy programowej w poszczególnych oddziałach. Wszyscy uczniowie maja obowiązek uczestniczenia w tych zajęciach zgodnie z planem.

Projekt edukacyjny Ceramiki Paradyż

foto

18 września 2019r. został podpisany list intencyjny, dzięki któremu firma Ceramika Paradyż sp. z o.o. objęła patronatem klasę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im Tadeusza Kościuszki o kierunku „Technik Mechatronik”.
W uroczystości podpisania listu uczestniczyli: Prezes Zarządu Ceramiki Paradyż sp. z o.o. Pan Adam Tępiński, Dyrektor Kadr i Płac Pani Justyna Wijata, Starosta Tomaszowski Pan Mariusz Węgrzynowski, Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego Pan Michał Czechowicz oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki Pan Dariusz Kwiatkowski.
Uczniów klasy 1 technik mechatronik po szkole podstawowej biorących udział w spotkaniu uroczyście przywitała Pani Dyrektor Justyna Wijata. Zapoznała wszystkich z przygotowanym planem dnia oraz wręczyła pakiety startowe każdemu z uczniów.
Firmę Ceramika Paradyż sp. z o.o.  zaprezentował w niezwykle interesujący sposób Pan Piotr Stępniak Specjalista ds. Szkoleń, dzięki temu uczniowie mieli możliwość poznania historii i rozwoju firmy.
Sam proces produkcyjny i park maszynowy zakładu produkcyjnego przedstawiali: Pan Krzysztof Gnyś Dyrektor ds. technicznych, oraz Pan Jacek Czapnik Technolog ds. Wdrożeń.
Po Salonie Firmowym Ceramiki Paradyż sp. z o.o. oprowadzali grupę Pan Daniel Gorzeń Kierownik Sprzedaży Detalicznej i Pani Ewelina Goździk Projektant Wnętrz, którzy zaprezentowali proces powstawania projektów aranżacji wnętrz.
Za omówienie procesu logistycznego i zapoznanie z parkiem maszynowym magazynu wysokiego składowania odpowiedzialni byli: Pan Piotr Wołynkiewicz Dyrektor Logistyki oraz Pan Michał Broniarek Mistrz Sekcji Magazynu Wyrobów Gotowych. Uczniowie mogli z bliska zobaczyć zautomatyzowane maszyny, za których poprawne działanie są odpowiedzialni Automatycy Magazynu pracujący w magazynie.
Na zakończenie wizyty Pani Dyrektor Justyna Wijata miłymi słowami podsumowującymi cel naszej wycieczki pożegnała całą grupę.
W wycieczce uczestniczyli również: Pani wicedyrektor ZSP nr 1 im. Tadeusza Kościuszki Jolanta Nikodemska, wychowawca klasy 1 technik mechatronik po szkole podstawowej Pani Iwona Opałka, nauczyciel przedmiotów zawodowych Pan Hubert Gąćkowski oraz Pani kierownik szkolenia praktycznego Sylwia Błoch.
Pięcioletni program edukacyjny Ceramiki Paradyż sp. z o.o. został utworzony w ścisłej współpracy z władzami szkoły. Jego celem jest pomoc uczniom z województwa łódzkiego w zdobyciu atrakcyjnego zatrudnienia.
W programie klas o kierunku „Technik Mechatronik” przewidziano szereg zajęć, warsztatów i szkoleń, które pozwolą młodym ludziom poznać tajniki zawodu. Wśród takich praktycznych inicjatyw można wymienić m.in. warsztaty z obsługi maszyn i urządzeń ceramicznych, czytania rysunków technicznych, programów Word, Excel oraz zastosowania narzędzi Lean Manufacturing. Zapewniony zostanie także dostęp do szkoleń e-learningowych z zakresu komunikacji i współpracy.
Twórcy programu zaplanowali m.in. krajoznawczą wycieczkę integracyjną oraz turniej bowlingowy na torze w Tomaszowie Mazowieckim. Zwieńczeniem każdego roku nauki będą nagrody dla najlepszych uczniów.
Dzięki patronatowi Ceramiki Paradyż sp. z o.o. uczniowie ZSP nr 1 w Tomaszowie Maz. będą mogli poznać najnowocześniejsze w skali światowej technologie produkcyjne, co już na samym początku drogi zawodowej będą mieć unikalne połączenie wiedzy i doświadczenia, które zapewni im większy komfort pracy.
Ceramika Paradyż sp. z o.o. koordynująca program szkół patronackich zyskuje przyszłych potencjalnych pracowników z wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami, które przydadzą im się na stanowiskach pracy.
Ceramika Paradyż sp. z o.o., firma o globalnym zasięgu, dba w ten sposób o rozwój i przyszłość lokalnych społeczności.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim jest szkołą otwartą na potrzeby rynku pracy i stara się wyposażyć uczniów szkoły w jak najszerszym zakresie w możliwości do pozyskiwania wiedzy, poszerzania kompetencji i zdobywania doświadczeń zawodowych. Wejście we współpracę z firmą Ceramika Paradyż sp. z o.o. jest tego dobrym przykładem.

 

Biuletyn Informacji Publicznej
 

Projekty

logo zpodpisemUE 0609

25brygada
wat
 
logooscdr
logo piony KM
 
EU flag Erasmus vect POS
logorocteraa
ecdl
  it szkola nask logo
szkola mistrzow programowania
sks   logo bezpieczna projekt
kulturabezp
 

Wywiadówki

12.09.2019
21.11.2019
08.01.2020 - kl IV
13.02.2020
23.04.2020 - klasy I-III

Dzwonki

1.    7.45   -  8.30
2.    8.35   -  9.20
3.    9.25   - 10.10
4.   10.20  - 11.05
5.   11.10  - 11.55
6.   12.15  - 13.00
7.   13.05  - 13.50
8.   13.55  - 14.40
9.   14.45  - 15.30
10. 15.35  - 16.20

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Agnieszka Dziedzic

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl