Zbiórka na rzecz Osób Niewidomych i Słabowidzących

W sobotę 28 września  odbył się w naszej szkole charytatywny  amatorski turniej piłki siatkowej, którego celem była zbiórka pieniędzy na zakup rowerowych tandemów dla Koła Polskiego Związku Niewidomych w Tomaszowie Mazowieckim.
Dwa dni wcześniej Szkolny Klub Wolontariusza oraz Samorząd Uczniowski przy ZSP nr 1 im. T. Kościuszki przeprowadził wśród uczniów i pracowników szkoły własną zbiórkę.
W gabinecie pana dyrektora w obecności przedstawicieli i opiekunów  Szkolnego Klubu Wolontariusza oraz Samorządu Uczniowskiego oraz opiekuna pani Anetty Holc zawartość puszek została przeliczona. Uzbierano kwotę 800,00 zł.  Za wrażliwość i okazane serce wszystkim, którzy wspierali tak szczytną akcję  serdecznie dziękujemy.
Czek na 800,00 zł przekazany został przez panią Anettę Holc i Przewodniczącego SU Antoniego Jagielińskiego w obecności Pana Dyrektora Dariusza Kwiatkowskiego na uroczystym  otwarciu turnieju na ręce pani Michaliny Matuszewskiej Wiceprezesa Zarządu  Koła Polskiego Związku Niewidomych w Tomaszowie Mazowieckim.

Nasi uczniowie wspierali także całą imprezę pod względem organizacyjnym.

mgr Agnieszka Dziedzic