Technik hotelarstwa

ÓSMOKLASISTO!!!
Dlaczego warto wybrać TECHNIKUM HOTELARSTWA?

Jednym z najważniejszych zadań młodego człowieka jest zdobycie dobrego wykształcenia. Wybierając szkołę dla siebie, warto wziąć pod uwagę własne zainteresowania. Dziś w dobie wszechobecnej obawy zakażenia się koronawirusem branża hotelarska boryka się ze sporymi problemami. Jednak okres kwarantanny szybko minie i goście ze wzmożoną siłą powrócą do hoteli. Branża hotelarsko-turystyczna zawsze była i będzie, a w miarę bogacenia się społeczeństw rozwija się naprawdę prężnie i wciąż poszukuje pracowników. Dlatego chcemy Was zachęcić do wyboru tego właśnie profilu.

Na czym polega technikum hotelarskie?

W technikum hotelarskim uczniowie zdobywają kwalifikacje do wykonywania zawodu technik hotelarz. Uczą się zatem bardzo szczegółowo, jak pracować w obiektach takich jak hotele czy SPA, jak organizować sobie pracę na recepcji, a także jak prawidłowo obsługiwać klientów i gości. Nasza wykwalifikowana kadra z doświadczaniem praktycznym wieloletniej pracy w hotelu, kompleksowo przygotuje Cię do pracy w hotelarstwie, zarówno teoretycznie jak i praktycznie.

Na jakie przedmioty zwracamy uwagę?

Dla uczniów szkół hotelarskich najważniejszymi przedmiotami, na które powinni oni zwrócić szczególną uwagę, są z pewnością języki obce oraz geografia. To właśnie znajomość języków obcych pozwala rozwijać skrzydła w branży turystycznej i hotelarskiej. Kto pragnie pracować w dużym hotelu, w którym dużo się dzieje, bo wciąż goszczą one ludzi z całego świata, musi bardzo dobrze komunikować się w języku angielskim. Poza tym bardzo ważna jest geografia, oczywiście ze względów praktycznych. Nie bójcie się rozszerzenia z matematyki, ma ono na celu lepiej przygotować Was do matury.

Dlaczego warto ukończyć technikum hotelarskie?

W dzisiejszych czasach warto kształcić się w szkołach, które dają konkretne kwalifikacje do wykonywania zawodu. Właśnie to oferuje Wam technikum hotelarstwa. Ucząc się w technikum, a nie w liceum spędzasz tylko rok więcej, a zdobywasz zawód i maturę. Nasza szkoła kształtuje umiejętności praktyczne, interpersonalne, oraz umiejętności posługiwania się językami obcymi. Nasi uczniowie wyjeżdżają na miesięczne praktyki zawodowe do hoteli zlokalizowanych na terenie całej Polski, mają też możliwość odbycia praktyk na promie, do tego wycieczki zawodowe do hoteli. Dodatkowo w klasie drugiej jeden dzień w tygodniu zamiast zajęć w szkole, uczniowie udają się na zajęcia praktyczne do hoteli zlokalizowanych w okolicznych miejscowościach jak np. Spała czy Smardzewice. Wielu uczniów jeszcze w czasie szkoły znajduje miejsce dorywczego zatrudnienia oraz gwarancję pracy na przyszłość. Nasza szkoła daje także możliwość wyjazdów zagranicznych w ramach rozmaitych projektów edukacyjnych. Jeśli chcesz w kreatywny i niebanalny sposób spędzić najbliższe 5 lat swojego życia – musisz koniecznie wybrać

TECHNIKUM HOTELARSTWA!!!

Nauczyciele zawodowych przedmiotów hotelarskich

hot 1

 

hot 2

 

hot 3

 

 

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Urszula Seredyn

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl