Wymiana maj 2009 PL

W dniach 14.05-04.06 2009r. odbyła się kolejna wymiana uczniowska, trwająca po raz pierwszy trzy tygodnie. Była to już 5 grupa uczniów ze szkoły ROC Ter AA, z którą współpracujemy. W ramach projektów zostały przygotowane zadania odpowiednio dopasowane do profilu kształcenia naszych przyjaciół z Holandii.

Tegoroczna grupa liczyła osiem osób, w tym sześciu uczniów (4 informatyków, 2 elektroników) oraz dwóch opiekunów (nauczyciele). Podczas pobytu skład opiekunów grupy zmieniał się.
Opiekunowie zajmujący się grupą podczas pobytu:
  • Marcel Stabel
  • Henry van Wanrooij
  • Richard van den Elzen
  • Jack van Dijk
  • Peter Bessems
Uczniowie kształcący się w kierunku informatycznym:
  • Maurice Bijwaard
  • Danny van de Ven
  • Thijs Selten
  • Pierre Butela
Uczniowie kształcący się w kierunku elektronicznym:
  • Niels Jongelin
  • Ron van de Waterbeemd

14 maja - czwartek

Pierwszy dzień wymiany. Uczniowie Adam Ossowski i Paweł Zając pojechali na lotnisko by odebrać nauczycieli i studentów Roc Ter AA pod opieką P. Dominika Waścikowskiego nieopodal Katowic. "Wylądował Samolot z Eindhoven" i tak spotkaliśmy i mieliśmy przyjemność poznać naszych gości. Wszyscy są? Więc w drogę, do Tomaszowa!

15 maja - piątek

Studenci Roc Ter AA przyjeżdżają do ZSP1 w Tomaszowie Mazowieckim. Odbyło się zebranie z opiekunami projektu m.in. z:
P. Dyr. Ryszardem Rupniewskim
P. Mariuszem Dołowcem
P. Andrzejem Oczkowskim
P. Iwoną Osuch
P. Mariuszem Usztelem
Dotyczyło ono planu wizyty i projektów edukacyjnych.
Później odbyło się zwiedzanie naszej szkoły.

16 maja

Sobota minęła bardzo szybko w sportowym stylu. O godz. 11 grupa udała się na zabawy i gry sportowe na terenie MOSiR-u, po obiedzie natomiast nasi Goście mogli wykazać się na tomaszowskiej kręgielni.

18 maja

Pierwszy dzień projektowy. Uczniowie szkoły w Helmond zaczęli pracować nad projektami:
1. Zaprojektowanie sieci komputerowej (łącznie z wyborem sprzętu i stworzeniem kosztorysu)
2. Stworzenie stabilizatora impulsowego.
A jakie będą wyniki ich pracy - czas pokaże.

20 maja

Dzień jak co dzień... Nasi Goście, po śniadaniu, przyjechali do ZSP1 w Tomaszowie Mazowieckim aby móc kontynuować prace związane z projektem. Po kilku godzinach pracy było widać już pierwsze efekty. Po obiedzie grupa udała się na zwiedzanie "Skansenu Rzeki Pilicy" oraz spacer po rezerwacie "Niebieskie Źródła"

21 maja

Czwartkowe popołudnie upłynęło na zwiedzaniu zakładów produkujących płytki ceramiczne "Ceramika Paradyż". Nasza ekipa mogła podziwiać wytworzenie płytki od samego początku. Zostaliśmy oprowadzeni od magazynów, przez młyny, następnie podążając wzdłuż piecy rozgrzewających się do 1200 C, aż trafiliśmy do Polerni gdzie czekały na nas gotowe wyroby, odpowiednio przycięte i wypolerowane na błysk!

22 maja

Projekt sieci komputerowej prawie zakończony - pozostało tylko stworzenie odpowiedniej dokumentacji. Koledzy elektronicy wytrawili płytkę, stanowiącą podstawę stabilizatora. Popołudnie natomiast minęło nam przyjemnie na odwiedzinach w "Hodowli Żubrów w Smardzewicach" stanowiącej element Kampinoskiego Parku Narodowego. Następnie mieliśmy przyjemność obejrzenia elektrowni wodnej "Tama" pracującej na Zalewie Sulejowskim.

24 maja

Niedziela...czas odpoczynku. Na szczęście nie dla nas! Uczniowie i nauczyciele obięci projektem wymiany mieli przyjemność gościć w "Stadzie Ogierów" w Bogusławicach. Wizyta obejmowała spacery po ośrodku, stajniach a także godzinną przejażdżkę bryczką. Po zaczerpnięciu świeżego powietrza czas na jedzenie, a więc nic innego jak Hotel Góralski ;) <mniam> Jedzenie było pyszne i z pełnymi brzuchami mogliśmy wrócić do MOSiR-u.

25 maja

Projekt związany z siecią komputerową - zakończony! Wszystko działa, prezentacja została przedstawiona w symulatorze CISCO, dokumentacja zebrana. Teraz czas na drugi etap tj. wybór odpowiedniego sprzętu i stworzenie kosztorysu.

Elektronicy natomiast nadal próbują swoich sił w starciu ze stabilizatorem impulsowym.
Po obiedzie czas na trochę ruchu, a więc nie pozostaje nic innego jak zwiedzanie Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale. Nasza grupa mogła wejść na halę sportową, siłownię, bierznię, strzelnicę i wiele innych pięknych obiektów. Odbył się także wyścig na 100 m w którym startowali : Adam Ossowski, Ron, Morris i Denny.
Zwycięzył..uczeń ZSP1, Adam Ossowski z czasem 12 sec. ;) Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

3 czerwca - galeria

Zapraszamy do obejrzenia galerii