„V OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA KLAS MUNDUROWYCH NA POLIGONIE DRAWSKIM”

W dniach od 30 maja do 01 czerwca 2022 r. na terenie poligonu drawskiego, przeprowadzone zostały V Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych na poligonie drawskim w 2022 r.

Organizatorami zawodów byli Zespół Szkół im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001r. w Kaliszu Pomorskim oraz Centrum Szkolenia Bojowego im. płk Franciszka Sadowskiego w Drawsku Pomorskim.

Zawody odbyły się pod patronatem: Ministra Obrony Narodowej, Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Przewodniczącego Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Komendanta Centrum Szkolenia Bojowego im. płk Franciszka Sadowskiego w Drawsku Pomorskim, Starosty Drawskiego, Starosty Stargardzkiego, Burmistrza Drawska Pomorskiego, Burmistrza Kalisza Pomorskiego, Burmistrza Drawna, Burmistrza Recza.

W zawodach brało udział 22 zespoły pięcioosobowe (4 chłopców i 1 dziewczyna)

Naszą szkołę reprezentował zespół kadetów z klas mundurowych w składzie:

1. Kaja KOZAR 3 Iwp
2. Marcel STANIEC 2 Mtw
3. Olaf OKÓLSKI 3 Iwp
4. Filip MAŁOCHA 3 Mtw
5. Patryk FLISIAK 3 Iwp

W klasyfikacji generalnej nasi kadeci zajęli 4 miejsce uzyskując łącznie 1408 pkt. tracąc do trzeciego miejsca tylko 22 pkt.
Jako zespół w konkurencji „PĘTLA TAKTYCZNA” zajęliśmy 2 miejsce uzyskując najlepszy czas spośród 22 zespołów.
W klasyfikacji indywidualnej ze strzelania z kbks 1 miejsce zajął Olaf OKÓLSKI zostając Mistrzem Ognia, na 2 miejscu uplasował się Marcel STANIEC.

Rywalizacja nie była łatwa, trawa dwa dni i składała się w pierwszym dniu z serii strzelań:

strzelanie z kbk AK amunicją ostrą,
strzelanie z kbks,
strzelanie z broni pneumatycznej,
rzutu granatem na odległość, składanie i rozkładanie kbks BERYL na czas.

Drugi dzień to „PĘTLA TAKTYCZNA”, która składała się z biegu na 8000m w umundurowaniu, rzutu granatem oraz ewakuacji rannego.
Gratulujemy wysokich miejsc naszym kadetom.
Dziękujemy za wzorową postawę, włożony wysiłek i zaangażowanie.

Za przygotowanie drużyny odpowiedzialny był Tomasz PATYNA i Wojciech DZWONKOWSKI.