Jeżeli jesteś zainteresowany nauką w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Maz. a nie jesteś mieszkańcem powiatu tomaszowskiego możesz wypełnić wniosek klikając na link: https://tomaszow-maz.e-omikron.pl

Informacje o rekrutacji 2019     Kierunki kształcenia w ZSP nr 1     Oferta szkoły     Folder 2019     Terminarz rekrutacji

Artykuły 2013/2014

Warsztaty dla młodzieży szkolnej „English Is Not So Bad”

24.03.2014 duża grupa maturzystów z naszej szkoły, jak również uczniów klas trzecich wzięła udział w  Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim.
Zajęcia były skierowane do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Spotkanie składało się z trzech modułów. W trakcie pierwszej części uczniowie ćwiczyli umiejętność czytania ze zrozumieniem w języku angielskim. Druga część dotyczyła licznych zagadnień związanych z wymową angielską. Trzecia - ostatnia - prezentowała znaczenie bezpośredniej komunikacji w dzisiejszym świecie.
Uczniowie w wielkim skupieniu i z zainteresowaniem słuchali wykładów, jak również chętnie włączali się do dyskusji i odpowiadali na liczne pytania. Należy dodać, że językiem wykładowym był język angielski, co pozwoliło uczestnikom na praktyczne zastosowanie dotychczas zdobytych umiejętności językowych w szkole. Wszyscy uczniowie dostali certyfikaty uczestnictwa w zajęciach. Wycieczkę zaliczamy do niezwykle udanych i czekamy na kolejne.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie Angelika Nowak i Iwona Dróżdż.