Artykuły 2013/2014

Holenderscy uczniowie w ZSP nr 1

W niedzielę, 25 maja zaprosiliśmy gości do poznania najciekawszych zakątków ziemi tomaszowskiej. Wyruszyliśmy rano z parkingu obok szkoły autobusem w kierunku Smardzewic, mijając po drodze Rezerwat Niebieskie Źródła, Skansen Rzeki Pilicy. Na wysokości Nadleśnictwa Smardzewice czekała bryczka konna, która dowiozła nas ścieżką przyrodniczo-leśną do Ośrodka Hodowli Żubrów, gdzie młodzież miała możliwość obejrzenia zwierząt w ich naturalnym środowisku. Na miejscu uczniowie zostali zapoznani z historią ośrodka i z historią żubrów w Polsce. Powrotna droga do Tomaszowa prowadziła przez tamę na Zalewie Sulejowskim i obok Grot Nagórzyckich. Kolejnym punktem wycieczki było spotkanie na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Tomaszowie Mazowieckim. Młodzi Holendrzy z dużym zainteresowaniem brali udział w zajęciach przygotowanych przez członków LOK. Goście mieli możliwość strzelania z broni dawnej i współczesnej. Punktem kulminacyjnym spotkania było ognisko integracyjne. Ze strzelnicy, po odpoczynku, pieszo wróciliśmy do szkoły. Z naszej strony w wycieczce wzięli udział: nauczyciele - Mariusz Usztel, Beata Goździk i uczniowie - Rafał Płaczek, klasa 3TI, Paweł Owczarek, klasa 2TI.

phoca thumb l 5

Beata Goździk