Artykuły 2013/2014

I wykład z matematyki z pracownikiem Politechniki Łódzkiej

13 lutego 2014 roku od 12.30 do 14.00 odbyła się w sali nr 19 wideokonferencja dla uczniów klasy II TI w ramach projektu unijnego z Politechniką Łódzką i firmą informatyczną GroMar: "Wspomaganie nauczania matematyki w technikum w oparciu o nowoczesne technologie informacyjne". Na platformie e-learningowej gościł przedstawiciel Politechniki Łódzkiej, p. S. Lindner, który przy pomocy apletów z geogebry przeprowadził wykład na temat przekształcania wykresów różnych funkcji. Prezentowane ćwiczenia utrwalały zdobyty wcześniej przez uczniów materiał dotyczący przekształcenia wykresów funkcji trygonometrycznych z zakresu rozszerzenia. Przedstawione wykresy wykonano precyzyjnie w ciekawym matematycznym programie komputerowym, więc były kolorowe i animacje przyciągały uwagę naszych uczniów. Dzięki temu wszelkiego typu trudne przekształcenia stały się bardziej zrozumiałe i z pewnością pozostaną w pamięci na dłużej. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tej ciekawej lekcji multimedialnej.
Opiekun projektu - Alicja Sęk

mgr Agnieszka Dziedzic