Artykuły 2013/2014

I wykład z matematyki z pracownikiem Politechniki Łódzkiej

13 lutego 2014 roku od 12.30 do 14.00 odbyła się w sali nr 19 wideokonferencja dla uczniów klasy II TI w ramach projektu unijnego z Politechniką Łódzką i firmą informatyczną GroMar: "Wspomaganie nauczania matematyki w technikum w oparciu o nowoczesne technologie informacyjne". Na platformie e-learningowej gościł przedstawiciel Politechniki Łódzkiej, p. S. Lindner, który przy pomocy apletów z geogebry przeprowadził wykład na temat przekształcania wykresów różnych funkcji. Prezentowane ćwiczenia utrwalały zdobyty wcześniej przez uczniów materiał dotyczący przekształcenia wykresów funkcji trygonometrycznych z zakresu rozszerzenia. Przedstawione wykresy wykonano precyzyjnie w ciekawym matematycznym programie komputerowym, więc były kolorowe i animacje przyciągały uwagę naszych uczniów. Dzięki temu wszelkiego typu trudne przekształcenia stały się bardziej zrozumiałe i z pewnością pozostaną w pamięci na dłużej. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tej ciekawej lekcji multimedialnej.
Opiekun projektu - Alicja Sęk

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Agnieszka Dziedzic

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl