UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

foto

 

Dla kilkuset uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1, jak i tysięcy uczniów w całej Polsce, 1 września to dzień niezwykły. Po wakacyjnej przerwie, pełni siły i energii, wracamy do pracy na długie dziesięć miesięcy.Tegoroczna uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w Mechaniku była szczególna. A to za sprawą utworzenia w naszej szkole klasy wojskowej o profilu nauczania – technik informatyk. Klasa powstała dzięki staraniom wielu osób i podpisaniu porozumień o współpracy z Jednostką Wojskową 4391 – 7 dywizjonem ułanów lubelskich w Tomaszowie Maz. oraz Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie. Swoją obecnością zaszczycili nas ważni goście – pan płk dr Stanisław Kaczyński – Dowódca 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, pan płk Wiesław Szczygielski – przedstawiciel  WAT, pan ppłk Piotr Gołos – Dowódca 7 dywizjonu ułanów lubelskich, pan mjr Dariusz Szewczyk – przedstawiciel  Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień, st. chor. sztab. pan Jacek Nikodemski – Pomocnik dowódcy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej do spraw podoficerów, st. chor.  sztab. pan Andrzej Klepacz – Pomocnik dowódcy 7 dywizjonu ułanów lubelskich do spraw podoficerów, pan Piotr Kagankiewicz  – Starosta Tomaszowski, pan Leon Karwat – Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, pan Andrzej Wodziński – Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego oraz radni z Rady Powiatu Tomaszowskiego –  pani Anna Kieliszek i pan Wiesław Boroń. W czasie uroczystości nastąpiło przekazanie lancy oraz symboli współpracy. Głos zabrał  pan dyrektor Dariusz Kwiatkowski, który złożył wszystkim życzenia oraz zaproszeni goście. Bardzo ciekawy pokaz umiejętności i wyszkolenia zaprezentowali żołnierze z dywizjonu ułanów lubelskich.
Nie zapomnieliśmy również o rocznicy wybuchu II wojny światowej. Młodzież przygotowała część artystyczną, w czasie której recytowano poezję i śpiewano wzruszające pieśni. W ten sposób uczciliśmy pamięć poległych w walce o wolną Polskę.
W czasie uroczystości podziękowaliśmy p. Iwonie Opałce, która zrezygnowała z funkcji opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Młodzież przygotowała z tej okazji mały podarek w postaci piosenki i kwiatów. Nowymi opiekunami Samorządu zostali: p. Anetta Holc oraz p. Arkadiusz Broniarek.
Przed nami rok szkolny 2014/2015. Pamiętajmy, że:

„Im więcej wiedzy posiądziemy teraz,
tym trudniej będzie nas pokonać w przyszłości
- o tyle będziemy mądrzejsi…”

Wszystkim Nauczycielom i Uczniom, całej społeczności szkolnej życzymy udanego nowego roku szkolnego. Pamiętajcie – już niedługo wakacje.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Agnieszka Dziedzic

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl