WarKon 2014

WarKo n 2014 zakończony. Podsyłamy Wam bardzo fachowe i profesjonalne sprawozdanie:

W dniach 18-19 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim odbył się WarKon 2014 -

druga edycja konwentu fantastyki organizowanego przez Klub Fantastyki "Elysium" oraz Klub Miłośników Kultury Japońskiej "Kanpai", we współpracy z ta

mtejszą kadrą pedagogiczną. Impreza wypełniona była po brzegi licznymi atrakcjami z zakresu kultur alternatywnych - pojawiły się książki, filmy, japońskie animacje, sesje RPG, gry komputerowe, planszówki, a nawet symulator lotu w kosmos. O swojej twórczości opowiadał Hubert Ronek, wieloletni twórca komiksów oraz były redaktor naczelny zina KGB. Na panelu uczestnicy dowiedzieli się wiele na temat warsztatu rysownika oraz mogli zadawać swoje pytania. Na innych prelekcjach poszerzano wiedzę o starych grach komputerowych, zasadach rządzących postapokaliptycznym społeczeństwem, szyciu własnych fantastycznych strojów oraz wielu innych interesujących tematach.

Informacja o WarKon 2014 w Radio FaMa

 Ponadto zmierzyć się można było w licznych konkursach sprawdzających wiedzę na temat fikcyjnych uniwersów, testujących umiejętności fechtunku otulinowymi mieczami czy też weryfikujących czułość muzycznego ucha przy rozpoznawaniu piosenek. Tradycyjnie zorganizowano popularny na takich imprezach pokaz cosplay, na którym uczestnicy przebierali się za ulubione postacie - jak zawsze można było zobaczyć prawdziwie zachwycające kreacje. Wielkim powodzeniem cieszyła się również sala komputerowa, w której regularnie startowały loty w kosmos - pięcioosobowa załoga, zasiadając przy komputerach, kierowała gwiezdnym krążownikiem w przestrzeni wypełnionej mgławicami, ciałami niebieskimi oraz wrogimi statkami.

Oczywiście nie zabrakło również atrakcji specjalnych - na rozstawionych w auli stolikach leżały stosy gier planszowych, dostępnych dla konwentowiczów do swobodnego użytku. Wszystko dzięki współpracy z Gralnią - łódzką firmą zajmującą się wypożyczaniem oraz sprzedażą tych właśnie gier bez prądu. Z kolei dzięki obecności i wsparciu wystawców, WarKon oferował szereg związanych z japońską kulturą drobiazgów oraz gadżetów, które posłużyły niektórym jako
świetna konwentowa pamiątka. Nieustannie funkcjonowała sala z konsolami - udostępniony dla uczestników sprzęt odtwarzał zarówno produkcje najnowsze, jak i stareńkie gry tworzone pod komputery, z których korzystano jeszcze w czasach PRL-u. Widać, że moda na retro jest wciąż silna! Zmęczone padami ręce odpoczywały przy karaoke, gdzie rozbrzmiewały zarówno znane piosenki, jak i bardziej niszowe utwory z tytułów ze świata fantastyki oraz japońskiej kultury.

Szczególne podziękowania należą się nauczycielom z ZSP1 - pani Joannie Krzyszewskiej, panom Tadeuszowi Marczewskiemu, Marcinowi Skoczylasowi,
Pawłowi Muskale oraz wspierającemu nas od długiego czasu Sebastianowi Wawrzyńczykowi, bez których stworzenie konwentu byłoby niemożliwe.
Wielką pomocą okazało się materialne wsparcie ze strony firmy informatycznej Amimax, chociaż oczywiście lista zasłużonych dla WarKonu
jest znacznie dłuższa. Wydarzeniu patronowały portale fantastyczne z całej Polski - m.in. Bestiariusz, Gildia i GameExe.pl. O konwencie w swoich filmikach
powiedzieli twórcy Raportu Obieżyświata, a reklamę w eter puściło tomaszowskie Radio Fama. Jako wisienka na promocyjnym torcie błyszczał
zwiastun WarKonu, w którym cała ekipa organizatorów postarała się wprowadzić widzów w klimat świata zniszczonego przez apokalipsę i
wstrząsanego wojną dwóch frakcji.

Na WarKon przybyli uczestnicy z całej Polski - Poznania, Łodzi, Krakowa, Warszawy, Radomia a także bliższych miejscowości, jak Rawa Mazowiecka
czy Skierniewice. Zaskakująco szeroki był również przedział wiekowy - zawitali nieco starsi weterani, pamiętający pierwsze w Polsce RPG-i, jak
i najmłodsi, kilkuletni, fantaści pod opieką rodziców. W sumie na terenie konwentu pojawiło się ponad sto osób - liczba, która, biorąc
pod uwagę populację Tomaszowa i rosnącą tu dopiero kulturę fantastyczną, prezentuje się naprawdę imponująco. Zarówno uczestnicy, jak i organizatorzy są bardzo zadowoleni z całego konwentu - miejmy nadzieję, że kolejne edycje będą jeszcze większe i jeszcze lepiej zrealizowane.

Dodatkowo z całego serca dziękujemy ludziom, którzy przyszli na konwent się bawić, a ostatecznie niesamowicie nam pomagali:
- Łukasz "Borys" Borysowski
- Marcin "Żywy" Żywicki
- Adam "Adams" Korab-Sokołowski
- Amelia "Yuki" Korab-Sokołowski
- Julia Szymańska
- Natalia Sasycz
- Miłosz Majewski
- Natalia Tobiasz
- Kuzyn Ciastka (nikt nie wie, jak się nazywasz, ale dzięki stokrotne!)

Biuletyn Informacji Publicznej
 

Projekty

logo zpodpisemUE 0609

25brygada
wat
 
logooscdr
logo piony KM
 
EU flag Erasmus vect POS
logorocteraa
ecdl
  it szkola nask logo
szkola mistrzow programowania
sks   logo bezpieczna projekt
kulturabezp
 

Wywiadówki

12.09.2019
21.11.2019
08.01.2020 - kl IV
13.02.2020
23.04.2020 - klasy I-III

Dzwonki

1.    7.45   -  8.30
2.    8.35   -  9.20
3.    9.25   - 10.10
4.   10.20  - 11.05
5.   11.10  - 11.55
6.   12.15  - 13.00
7.   13.05  - 13.50
8.   13.55  - 14.40
9.   14.45  - 15.30
10. 15.35  - 16.20

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Agnieszka Dziedzic

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl