96 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

foto

 

11 listopada uczniowie  klasy 1 H i 2 TI  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim z wychowawcą p. Beatą Goździk uczestniczyli w uroczystościach patriotyczno-religijnych z okazji 96 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła się składaniem kwiatów pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kaplicy Pamięci Narodowej i w miejscach pamięci na dziedzińcu Kościoła NMP Królowej Polski przy ul. J. Słowackiego. Po Mszy Świętej wszyscy obecni przemaszerowali pod Pomnik Legionistów Piłsudskiego, gdzie wzięli udział w Apelu Poległych. Uroczystość zakończyła się składaniem kwiatów pod Pomnikiem Legionistów. Uczniowie biorący udział w uroczystościach: Kinga Gałecka, Paulina Kędzierska, Dorota Kiliszek, Dominika Kwaśniewska, Natalia Szafenberg, Paulina Sygitowicz, Patrycja Kawka, Patryk Kuląg, Mateusz Markun klasa 2TI.

Tuż po zakończeniu części oficjalnej uroczystości na trasę "Biegu Niepodległości" wyruszyła grupa ok. 700 osób, w której również nie zabrakło reprezentacji naszej szkoły z wychowawcą klasy 2 Mt  p. Jackiem Matyszewskim.

10 listopada w korowodzie z pochodniami ul. Piłsudskiego, zakończonym heppeningiem historycznym  przed Pomnikiem Legionistów Piłsudskiego, brali udział uczniowie klas 2E  z wychowawcą panią Bożeną Włodarczyk i 1TIw  z wychowawcą panią Joanną Kryszewską.

  

Poczet sztandarowy: Paulina Kędzierska, Dorota Kiliszek, Mateusz Markun, Natalia Szafenberg

Opiekun Beata Goździk

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Arkadiusz Broniarek

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl