Festiwal Kół Naukowych Politechniki Łódzkiej

foto

 

4 grudnia uczniowie klas 1TI, 1 TiEt, 2TiT pod opieką nauczycieli Pani Iwony Osuch oraz Pana Andrzeja Oczkowskiego uczestniczyli w Targach Edukacyjnych i drzwiach otwartych Politechniki Łódzkiej, zorganizowanych jako Festiwal Kół Naukowych.

 
Na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki odbywały się bardzo interesujące  wykłady, m.in. na temat noktowizji i termowizji, czyli widzenia w ciemności, działalności grupy .NET, LPG z suchym lodem, innowacji w biomedycynie, eksperymentów chemicznych - z demonstracją np. burzy w probówce.
       Jednocześnie prezentowały swoją działalność koła studenckie. Studenci opowiadali o działalności kół, o nauce na swoim wydziale, prowadzili konkursy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się demonstracje druku na drukarkach 3D oraz stanowisko, przy którym można było sterować robotem za pomocą Sensora Kinect.
Na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska można było wirtualnie pojeździć na nartach, zmierzyć prędkość wiatru, napić się drinka z suchym (ale bardzo zimnym) lodem.
       To był dzień pełen - naukowych - wrażeń, doświadczeń i eksperymentów.  
 
Korekta: A. Bogdańska
 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Agnieszka Dziedzic

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl