Dni Wojskowej Akademii Technicznej w "Mechaniku"

19 lutego br. uczniowie klasy wojskowej uczestniczyli w wykładach, zorganizowanych w naszej szkole w ramach Dni Wojskowej Akademii Technicznej, na
mocy podpisanego w ubiegłym roku porozumienia o współpracy pomiędzy naszą szkołą a Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie.

Zajęcia prowadzone przez wykładowców WAT cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów klasy wojskowej, ale również uczniów pozostałych klas naszej szkoły. W ramach dwóch bloków wykładów uczniowie, a przede wszystkim klasa wojskowa, mieli możliwość dowiedzenia się wielu interesujących i ciekawych rzeczy omawianych podczas wykładów. Obejmowały one tematy z dziedziny cybernetyki, elektroniki, inżynierii lądowej i geodezji oraz nowych technologii i chemii, takie jak min.: "Kryptologia od starożytności do współczesności", "Nawigacyjne systemy satelitarne - istota i zastosowanie", "Dlaczego budynki nie przewracają się?" i "Materiały metalowe - czy różnią się między sobą i z jakiego powodu".

Dzięki wykładowcom Wojskowej Akademii Technicznej prowadzącym wykłady, w osobach: ppłk dr inż. Ryszarda CHMIELEWSKIGO, mjr dr inż. Krzysztofa KARCZEWSKIEGO, por. dr Mariusza JURKIEWICZA,  dr inż. Andrzeja WITCZAKA, mgr Katarzyny MILEWSKIEJ, mgr inż. Wiesława SZCZYGIELSKIEGO,  nasi uczniowie mieli okazję zapoznania się z dorobkiem naukowym WAT – jednej z najlepszych uczelni w kraju o kierunku technicznym.

Ofertę edukacyjną WAT przygotował ppłk mgr inż. Sławomir SZCZEPAŃSKI, który razem z kapralem podchorążym Piotrem KĘPĄ, odpowiadali na liczne pytania uczniów naszej szkoły, a także rozdawali chętnym, materiały promocyjne i ulotki dotyczące kierunków studiów w Wojskowej Akademii Technicznej, zasad naboru do uczelni oraz warunków zakwaterowania i nauki.

 

Artykuł na stronie www.nasztomaszow.pl

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Arkadiusz Broniarek

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl