Dzień Bezpiecznego Internetu 2015

Zapraszam do włączenia się w akcję Dzień Bezpiecznego Internetu.

Organizatorami akcji są Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa oraz Fundacja Dzieci Niczyje.
Główną ideą krajowych obchodów DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa najmłodszych on-line. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI 2015 realizowane będą pod hasłem Razem tworzymy lepszy Internet.

Na stronie www.it-szkola.edu.pl dostępne są dwa kursy e-learningowe dedykowane tej tematyce:

1. Jak chronić swoją prywatność w Internecie
2. Ochrona komputerów przed atakami z sieci Internet - dobre praktyki

Uczniowie zarejestrowani w projekcie mogą uczestniczyć w tych kursach w terminie od 26.01. do 28.02. 2015.

W ramach DBI zachęcam również do wzięcia udziału w szkolnym konkursie na plakat (grafika komputerowa) lub gazetkę ścienną na temat Bezpieczeństwa w Internecie. Prace można dostarczać do 2 marca 2015.

Iwona Osuch

Materiały informacyjne: www.saferinternet.pl