Finał miejski OTWP 20.02.2015r. OSP Białobrzegi

Nasi finaliści etapu szkolnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”  nie zawiedli.

Po eliminacjach pisemnych do finału awansowali,  z jednakową ilością punktów: Rafał Sobkiewicz - 4 Mt  i Jakub Rudzki - 1 Tiw, a jako trzeci zakwalifikował się Karol Matera - 4 Mt, który uzyskał 13 punktów. Poza finałem, na czwartym miejscu, uplasował się Damian Mierzejewski - 2Met z 12 punktami. Po eliminacjach ustnych na pierwszym miejscu znalazł się Jakub - 1 Tiw, na drugim Karol Matera - 4 Mt i na trzecim Rafał Sobkiewicz - 4 Mt.

19.03.2015r. w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się etap powiatowy OTWP, na którym nasze miasto będzie reprezentował Jakub Rudzki.

Gratulacje i powodzenia !!!

Zachęcając niezdecydowanych do udział w etapie szkolnym w przyszłym roku przypominam: Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież Zapobiega Pożarom ”  ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy  popularyzowaniu wśród młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych , zasad postępowania na wypadek pożaru , praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Organizatorem OTWP jest Zarząd Główny Związków Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy współpracy między innymi: Komendy Głównej, Komend Wojewódzkich i Komend Powiatowych Państwowych Straży Pożarnych, Zarządów Oddziałów Związku OSP RP, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Beata Goździk

mgr Agnieszka Dziedzic