Szkolny konkurs historyczny z okazji obchodów 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Dla uczczenia święta narodowego odbędzie się w naszej szkole konkurs poświęcony wydarzeniom z historii Polski, obejmujący okres drugiej połowy XVIII wieku – od ostatniej wolnej elekcji po III rozbiór Polski – 1764 – 1795.

Termin konkursu to 30 kwietnia 2015 r. (czwartek).

REGULAMIN KONKURSU

W konkursie będą brać udział dwuosobowe drużyny klasowe. Mogą brać udział uczniowie
z dowolnych klas, które zgłoszą swoją kandydaturę - od klas pierwszych do trzecich.

Uczniowie będą odpowiadali ustnie na pytania lub wykonywali różne zadania. Rywalizacja będzie się odbywała na oczach widowni, którą stanowić będą uczniowie naszej szkoły, głównie z klas, które wystawią swoich zawodników.

Chętne drużyny mogą zgłaszać się do  nauczycielki historii p. Joanny Kryszewskiej lub p. Roberta Kołczyńskiego.

Przygotowując się do konkursu uczniowie mogą korzystać z następujących pozycji książkowych:

1. Podręczniki do historii obejmujące ten okres lub informacje w Internecie.

Pozycje książkowe:

2."Polaków dzieje malowane", wydawnictwa Demart.

3."Encyklopedia szkolna historia", Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne. (hasła związane z tematem)

Obie pozycje znajdują się w bibliotece szkolnej.

4. Atlasy historyczne – dowolne.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zgłaszania się do nas po szczegółowy spis zagadnień.

Organizatorzy:  Joanna Kryszewska i Robert Kołczyński

mgr Agnieszka Dziedzic