Ślubowanie klas pierwszych i Święto Edukacji Narodowej w tomaszowskim Mechaniku

Dokładnie w południe,13 października w auli ZSP nr 1 rozpoczęła się uroczystość ślubowania klas pierwszych naszego technikum. Uroczystość miała podniosły charakter, zatem odbyła się w obecności Sztandaru Szkoły, na który uczniowie ślubowali. Podczas uroczystości obecny był Starosta Tomaszowski, Pan Mirosław Kukliński. Na uroczystości była również Pani Jadwiga Lekan – Wizytator Łódzkiego Kuratorium Oświaty. Obecni również byli przedstawiciele wojska - Pan płk Adam Grela – z-ca Dowódcy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, Pan mjr Marcin Sidziński – z-ca Dowódcy  Batalionu Kawalerii Powietrznej oraz starszy podoficer Dowodzenia 25 BKP, Pan st.chor. szt. Jacek Nikodemski. Przybyli również: Przemysław Mrowiński z-ca Dyrektora szkół zaocznych, władze: ZERiI – Pani Alicja Lenartowicz, Zazrądu Oddziału Powiatowego TPD – Pan Piotr Zieliński i Pani Jadwiga Brajer, przedstawiciele Rady Rodziców z Przewodniczącą - Panią Bogusławą Jurkevich oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy naszej szkoły.

Do pierwszoklasistów przemówił Pan Dyrektor Dariusz Kwiatkowski, który zaapelował, by słowa wypowiedziane w czasie ślubowania na stałe zostały w sercach i umysłach ślubujących. Po przemówieniu Pana Dyrektora nastąpiło ślubowanie. Przedstawiciele poszczególnych klas zostali poproszeni na środek, by ślubować na Sztandar Szkoły. Pozostali pierwszoklasiści także powtarzali słowa ślubowania.

Po ślubowaniu pierwszoklasiści z klasy I Tiw przygotowani przez Pana majora rezerwy Sławomira Miszczuka, poprowadzili wzruszający Apel Pamięci.

Dyrektor Dariusz Kwiatkowski odniósł się także do ostatniego sukcesu reprezentacji uczniów klas wojskowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, w III Centralnym Zlocie Klas Mundurowych "Żagań 2016". W klasyfikacji generalnej zawodów nasi kadeci zajęli trzecie miejsce. Podziękował uczniom, opiekunom i wyraził ogromną wdzięczność Dowódcy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, Generałowi brygady Panu doktorowi Stanisławowi Kaczyńskiemu za oddanie do dyspozycji naszej reprezentacji super komfortowego autokaru na czas zlotu.

Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Bogusława Jurkevich oraz Dyrekcja szkoły wręczyli uczniom i wychowawcom klas pierwszych, prezenty, a także drzewka do wspólnego posadzenia.

Uroczystość Święta Edukacji Narodowej rozpoczął Dyrektor Dariusz Kwiatkowski od złożenia podziękowań za pracę i życzeń wszystkim pracownikom szkoły.W obecności zaproszonych gości  poinformował o przyznanych medalach i nagrodach wyższego szczebla i wręczył 38 wyróżniającym się nauczycielom oraz pracownikom szkoły nagrody z okazji ich święta. Pani Dyrektor Jolanta Nikodemska przekazała życzenia  od Parlamentarzystów, Zarządu Województwa Łódzkiego, Rektora Akademii Sztuki Wojennej oraz zaprzyjaźnionych firm.

Do życzeń dołączyli się: Starosta Tomaszowski Pan Mirosław Kukliński, przedstawiciele wojska, samorządu uczniowskiego oraz innych zaproszonych gości.

Przedstawiciele Zarządu Powiatowego TPD złożyli także podziękowania społeczności szkolnej ZSP nr 1 za owocną współpracę, a także wręczyli Pani Anecie Holc i Panu Jackowi Matyszewskiemu odznaki „Przyjaciel Dziecka" , a Pani Magdalenie Kaczmarzyk złożyli podziękowania za pracę społeczną na rzecz dzieci z tomaszowskiego oddziału TPD.
Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Bogusława Jurkevich, wraz z członkiniami Rady Rodziców, złożyła pracownikom szkoły okolicznościowe życzenia oraz zaprosiła wszystkich pracowników i gości na słodki poczęstunek. Tam również nie obyło się bez niespodzianki w postaci osobistych pendrive'ów.
Na zakończenie, Dyrektor podziękował młodzieży naszej szkoły za przygotowanie tak wspaniałej uroczystości.
Po części artystycznej zaproszeni Goście, Dyrektor Szkoły, wychowawcy oraz młodzież klas pierwszych wspólnie zasadzili na pamiątkę tego uroczystego wydarzenia w życiu szkoły – piękne tuje.
Tradycyjnie słodką część uroczystości zorganizowały – Panie: Magdalena Piotrowska, Małgorzata Wuls oraz Beata Chwalińska przy wydatnym udziale klas hotelarskich.

Tekst i zdjęcia. Jacek Matyszewski