„Mobilność uczniów kluczem do rozwoju osobistego”
- Odsłony: 10141
Drodzy Uczniowie!
Z przyjemnością ogłaszamy z dniem 1 czerwca 2020 roku rozpoczęcie realizacji projektu „Mobilność uczniów kluczem do rozwoju osobistego” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” edycja II.
Uczestnicy projektu odbędą 11 dniowy pobyt we włoskiej szkole rozwijając swoje kompetencje osobiste, społeczne, obywatelskie oraz językowe.
Uczniów szkoły prosimy o zapoznanie się z regulaminem rekrutacji i zachęcamy do udziału w projekcie oraz składanie dokumentów uczestnictwa w projekcie w sekretariacie szkoły w dniach od 15 czerwca 2020 do 19 czerwca 2020 roku.
Szczegóły dotyczące realizacji projektu zostaną przedstawione uczniom i rodzicom podczas spotkania informacyjnego w dniu 15 czerwca o godz. 14.00 w hali sportowej szkoły.
Już dziś serdecznie zapraszamy!
Dokumenty uczestnictwa w projekcie znajdziesz poniżej pod linkami:
Formularz zgłoszeniowy Erasmus+ ver1.1 (pdf)
Regulamin rekrutacji do projektu (pdf)
Deklaracja udziału i zgoda rodzica dane osobowe PMU II (docx)
Wszelkie pytania proszę kierować na email power.zsp1@onet.eu lub bezpośrednio do Koordynatora projektu Arkadiusza Świątka.
Koordynator projektu
Arkadiusz Świątek
„Mobilność uczniów kluczem do rozwoju osobistego” - wyniki rekrutacji
Ponadnarodowa Mobilność Uczniów ZSP Nr 1 - Sprawozdanie z Folinio
Podsumowanie projektu "Ponadnarodowa Mobilność Uczniów" w ZSP Nr 1
4 listopada 2021 roku podsumowaliśmy działania projektowe "Ponadnarodowej Mobilności Uczniów". Swoją obecnością zaszczyciła nas pani Beata Stańczyk – Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Powiatu Tomaszowskiego, reprezentując jednocześnie pana Mariusza Węgrzynowskiego - Starostę Powiatu Tomaszowskiego. W uroczystości wzięła udział dyrekcja szkoły na czele z panem Dariuszem Kwiatkowskim - dyrektorem szkoły oraz rodzice uczestników projektu na czele z panem Witoldem Mazurkiem – Przewodniczącym Rady Rodziców przy ZSP nr 1.
Przedsięwzięcie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. T. Kościuszki pn. "Mobilność uczniów kluczem do rozwoju osobistego" zostało zatwierdzone przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji do realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” w kwocie 195.846 PLN. Projekt realizowaliśmy przez 18 miesięcy i był skierowany do 26 uczniów wszystkich profili kształcenia zawodowego w ZSP1. Projekt zakładał wyjazd uczniów na 11 dni do włoskiej szkoły zawodowej w miejscowości Foligno. Przedsięwzięcie prowadził koordynator Arkadiusz Świątek – nauczyciel przedmiotów zawodowych wraz z zespołem projektowym złożonym z nauczycieli ZSP 1.
Projekt dotyczył podniesienia kluczowych kompetencji uczniów ZSP nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim. Szczególny nacisk położony był na rozwój kompetencji osobistych, kreatywność i takie działania uczniów, które pozwolą im na wykształcenie pewności siebie, umiejętności językowych, twórczego działania w pracy indywidualnie oraz w grupie, działania, dzięki którym uczniowie zdobędą nowych przyjaciół, nawiążą znajomości, a ich horyzonty myślowe znacznie się poszerzą, kreując świadomych współczesnych Europejczyków.
Uczniowie wraz z młodzieżą z Włoch uczestniczyli we wspólnych zajęciach szkolnych oraz pozaszkolnych. Mobilności dwóch grup po 13 uczestników odbyły się we wrześniu. Obserwacje, przygotowanie własnych działań z pewnością pozwolą uczestnikom projektu na pełne zrozumienie i praktyczne przełożenie zdobytej wiedzy na nasze środowisko szkolne i – przede wszystkim – rozwój własny – wzmocnienie kompetencji językowych, społecznych, obywatelskich, cyfrowych, w zakresie przedsiębiorczości, świadomości i ekspresji kulturalnej. Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście mieli okazję spróbować włoskich dań z makaronu, które zostały przygotowane przez uczestników projektu.
Uczestnicy odbyli przed mobilnością przygotowanie kulturowe, organizacyjne, szkolenie bhp oraz kurs języka angielskiego, który był językiem komunikacji.