Pamięci ofiar Katynia

14 kwietnia, na cmentarzu przy ulicy Smutnej w Tomaszowie Mazowieckim, z udziałem kompanii honorowej 7 batalionu kawalerii powietrznej, odbyły się uroczystości poświęcone pamięci polskich oficerów pomordowanych w Katyniu.

W uroczystościach, które zgromadziły liczną grupę młodzieży szkolnej, nie zabrakło również przedstawicieli klas wojskowych "Mechanika". Poczet sztandarowy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 wystawili uczniowie klasy drugiej wojskowej, a pododdział, pod dowództwem kadetki Weroniki Lusek, klasa pierwsza wojskowa. Po modlitwie odprawionej przez kapelana 25 Brygady Kawalerii Powietrznej ks Adama Tura i przemówieniu starosty tomaszowskiego, odczytany został Apel Pamięci. Następnie delegacje przybyłe na uroczystości złożyły wieńce i wiązanki kwiatów pod krzyżem katyńskim, po czym wszyscy zebrani przeszli do kościoła pw. św. Jadwigi Królowej na uroczystą mszę świętą, która zakończyła tegoroczne obchody zbrodni katyńskiej.

Tekst i zdjęcia: mjr rez. Sławomir Miszczuk