Pamięci ofiar Katynia

foto

 

14 kwietnia, na cmentarzu przy ulicy Smutnej w Tomaszowie Mazowieckim, z udziałem kompanii honorowej 7 batalionu kawalerii powietrznej, odbyły się uroczystości poświęcone pamięci polskich oficerów pomordowanych w Katyniu.

W uroczystościach, które zgromadziły liczną grupę młodzieży szkolnej, nie zabrakło również przedstawicieli klas wojskowych "Mechanika". Poczet sztandarowy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 wystawili uczniowie klasy drugiej wojskowej, a pododdział, pod dowództwem kadetki Weroniki Lusek, klasa pierwsza wojskowa. Po modlitwie odprawionej przez kapelana 25 Brygady Kawalerii Powietrznej ks Adama Tura i przemówieniu starosty tomaszowskiego, odczytany został Apel Pamięci. Następnie delegacje przybyłe na uroczystości złożyły wieńce i wiązanki kwiatów pod krzyżem katyńskim, po czym wszyscy zebrani przeszli do kościoła pw. św. Jadwigi Królowej na uroczystą mszę świętą, która zakończyła tegoroczne obchody zbrodni katyńskiej.

Tekst i zdjęcia: mjr rez. Sławomir Miszczuk

 

   

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Arkadiusz Broniarek

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl